Mdc Black Garlic Sarımsak Ekstresi 30 Tablet
Mdc Black Garlic Sarımsak Ekstresi 30 Tablet
Mdc Black Garlic Sarımsak Ekstresi 30 TabletMdc Black Garlic Sarımsak Ekstresi 30 Tablet - 69,83 TL - Takviyegiller.comVitaminlerMediTech

Mdc Black Garlic Sarımsak Ekstresi 30 Tablet

Marka : MediTech
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺199,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺149,00(KDV Dahil)

Mdc black garlic sarımsak ekstresi 30 tablet

Siyah sarımsak, faydalı doğal bileşenleri bir arada içeren, günlük enerjiyi ve sağlığı destekleyen bir gıda takviyesidir.
 
Siyah sarımsak nasıl oluşur?
 
Sarımsak bitkisi taneleri, dış kabukları soyulduktan sonra ezmek, kırmak, bıçakla doğramak gibi herhangi bir fiziksel zarar maruz kaldığında bir savunma mekanizması olarak Allisin üretir. Allisin aynı zamanda sarımsağın yoğun kokusunun da nedenidir. Siyah sarımsak ise bildiğimiz sarımsağın 60-90°C aralığında, 60 güne kadar bekletilerek fermente edilmesiyle elde edilir. Sarımsakta bulunan Allisin, bu fermantasyon esnasında sadece siyah sarımsakta bulunan S-Allilsistein maddesine dönüşür. Suda eriyen ve “yıllanmış sarımsak özütü” olarak da adlandırılan bu madde, sarımsağın tüm faydalarını artmış bir öz halinde içerir.
Siyah sarımsağın oluşumu fermantasyon ile sağlanır, bu süreçte herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Fermantasyon, kefir, yoğurt, maya, turşu gibi birçok faydalı besinin oluşmasında insanoğlunun yüzyıllardır kullandığı doğal bir yöntemdir.

Sarımsak nasıl siyaha dönüşür?

Siyah sarımsağın rengi, kokusu ve tadı siyah sarımsağın oluşumu sürecindeki fermantasyonla değişir. Bu sürece katkı maddeleri ya da kimyasal eklentilerle müdahale edilmez. Şeker ve amino asit içeren sarımsak, fermantasyona girdiğinde koyu renkli bir madde olan melanoidin üretir. Sarımsağın rengini siyaha dönüştüren bu maddedir. 
 
Siyah sarımsak ile normal sarımsak arasındaki fark nedir?
 
Siyah sarımsağın besin öğeleri normal sarımsaktan daha güçlüdür. Bildiğimizin sarımsağın kokmasına sebep olan Allisin fermantasyon sürecinde azalarak S-Allilsisteine dönüşür ve koku kaybolur. Siyah sarımsak ile normal sarımsak arasındaki en büyük fark siyah sarımsağın daha güçlü besin öğelerine sahip ve kokusuz olmasıdır. Normal sarımsağa göre daha güçlü antioksidan özellik gösteren siyah sarımsağın düzenli kullanımı günlük enerjiyi, bağışıklık sistemini ve vücuttan toksik madde atılımını destekler.

 

Bağışıklık sistemini güçlendiren doğal gıda takviyeleri, beslenme yoluyla alamayacağınız miktardaki besinlerin ekstrelerinden oluşur ve  içeriğinde birçok faydalı bileşen bulunur. Mevsim geçişlerinde bağışıklık sistemini destekleyecek doğal gıda takviyelerinden bir tanesi de siyah sarımsak ekstresidir. Siyah sarımsak, güçlü antioksidan özelliğiyle mevsim geçişlerinde ortaya çıkan hastalıkla baş etmek için idealdir. Laboratuvar ortamında yapılan çalışmalar sonucunda fermente edilmiş siyah sarımsağın doğal bağışıklık hücrelerinin aktivasyonunu artırdığı gözlemlenmiştir. Doğal bağışıklık hücreleri vücudumuzun en önemli elemanlarındandır ve hastalık mikroplarıyla mücadele eder. Siyah sarımsak sayesinde hastalık semptomları azalır, gribin şiddeti düşer.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR