Moria Perm Plus 60 Kapsül + Moria Folik Asit İçeren 30 TabletDiğer
Moria Perm Plus 60 Kapsül + Moria Folik Asit İçeren 30 TabletDiğer

Moria Perm Plus 60 Kapsül + Moria Folik Asit İçeren 30 Tablet

Marka : Diğer
İndirim Oranı : %45 İndirim
Fiyat : ₺1.399,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺775,00(KDV Dahil)

Moria Perm Plus Bitki Etkstreleri, Vitaminler ve Mineraller İçeren Takviye Edici Gida

 

İçindekiler: Cüce Palmiye (Serenoa repens) Ekstresi, Epimedium sp. Ekstresi, Bitkisel Kapsül (Kapsül Kabuğu Hidroksi propil metil selüloz, Renklendirici Kırmızı Demir oksit), Bal Kabağı (Cucurbita sp.) Ekstresi, L-Askorbik Asit (Vitamin C), Çoban Çökerten,demir dikeni (Tribulus terrestris) Ekstresi, Kore Ginsengi (Panax ginseng) Ekstresi, DL-Alfa Tokoferil Asetat [Vitamin E), Çinko Sülfat (Çinko), Piridoksin Hidroklorür [Vitamin B6), Zerdeçop, Zerdeçal (Curcuma longa (C domestica)) Ekstresi, Hacim Arttirici Maltodekstrin, Glutation, Topaklanmayı Önleyici Yağ Asitlerinin Magnezyum tuzları, Kolekalsiferol (Vitamin D), Metilkobalomin (Vitamin B12). (6S)-5-metiltetrahidrofolik asit glukozamin tuzu (Folik Asit), Sodyum selenit (Selenyum) Günlük Alım Dozu ve Kullanım Şekli: 11 yaş ve üzeri yetişkinlerde sabah 1 kapsül, akşam 1 kapsül olmak üzere, günde 2 kapsül olarak tüketilir. Bileşen Adi Miktar (2 Kapsül) 300mg 300mg BRD (%) Cüce Palmiye (Serenoa repens) Ekstres Epimedium sp. Ekstresi Bal Kabag (Cucurbita sp) Ekstresi 150mg 120mg 100mg 100mg %150 Vitamin C Çoban Çökerten demir diken (Tribulus terrestris) Ekstres Kore Ginsengi (Panax ginseng] Ekstresi Vitamin E 20mg 15mg 20mg 20mg 366,67 150 342857 Çinko Vitamin B6 Zerdeçop, Zerdeçal (Curcuma longa (C. domestica) Estresi Glutation 10mg mcg/800U 400 2000 mcg %80000 400mcg Vitamin D Vitamin B12 Folk Ast Selenyum 110mcg 200 200 20

 

 

Folik asit faydaları nelerdir?

Folatın insanlar tarafından üretilmiş formu olan folik asidin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Erken doğum veya doğumsal anomali gelişimi riskini azaltıcı etki gösterir. Düşük ve nöral tüp defektlerine karşı korunmak için hamilelik sırasında yeterince folik asit alınması önemlidir.
  • Depresyon riskini azaltabilir. Yapılan çalışmalarda düşük folat düzeyinin, artan depresyon riski ve antidepresan tedavisine yanıtın zayıflığıyla ilişkili olabileceği gösterilmiştir.
  • Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Folik asit takviyelerinin çeşitli kalp rahatsızlıkları ile ilişkili olan homosistein seviyesinin düşürülmesine katkıda bulunduğu görülmüştür.
  • Yüksek homosistein seviyeleri artmış kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkili olduğundan, bazı araştırmacılar folik asit ve B12'nin kardiyovasküler hastalık riskini azalttığını düşünmektedir.

Folik asidin faydalarından en fazla yararlanılan durumların başında gebelik istemi bulunan ya da hali hazırda gebelik döneminde bulunan kadınlarda, bebeğin nöroanatomik gelişimini ilgilendiren spina bifida (ayrık omurilik) ve anensefali (beynin gelişmemesi) gibi nöral tüp defektlerinin önlenmesi gelir. Bazı kişiler planlı olmayan gebeliğinin farkında olmayabileceği için üreme çağında bulunan ve gebelik istemi olan kadınların folik asit desteği alması önerilir.

Planlı gebeliklerde bazen istenilen folat düzeyine ulaşmak 5-6 aylık bir süreyi bulacağı için anne ve baba adaylarının bu hususta bilinçlendirilmesi önemli bir konudur. Folik asit kullanımı aynı zamanda erken doğum riskinin azalması ile de ilişkili bulunmuştur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR