Takviyegiller %5 Lugol Solüsyon 30 mlDiğer 
Takviyegiller %5 Lugol Solüsyon 30 mlDiğer 

Takviyegiller %5 Lugol Solüsyon 30 ml

Marka : Diğer 
İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺145,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺125,00(KDV Dahil)

Takviyegiller %5 Lugol Solüsyon 30ML sağlığa yararlı bir gıda takviyesidir. Bu ürünün içeriğinde yer alan iyot minerali vücuda pek çok farklı fayda sağlar. %5'lik Lugol solüsyonu çeşitli rahatsızlıkların tedavi sürecinde bir yardımcı olarak tercih edilebilir. Bu ürünün bir besin veya ilaç olmadığı ise unutulmamalıdır. Takviyegiller %5 Lugol Solüsyon 30ML, etkili bir antiseptiktir. Bir enfeksiyon ile mücadele eden kişiler bu ürünü kullanabilir. Çözelti; virüs, bakteri ve mantar gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen organizmalardan korunmanıza yardımcı olur. Bağışıklık sistemini de güçlendiren bu ürün, pek çok farklı hastalığın meydana gelme ihtimalini azaltır.

  • Miktar: 30 ml
  • Ambalaj: Damlalık
  • İçerik: %5'lik iyot

 

Lugol Nasıl Kullanılır?


5 kat oranında sulandırarak kullanabilirsiniz. Lugol; sabah saatlerinde suyun içerisine damlatılarak kullanılmalıdır. Kullanım sonrasında C vitamininden zengin besinler (portakal, limon) tüketilmemelidir. Lugolün cilde direkt teması sonucunda tahriş ve kaşıntı yaşanabilmektedir. Bu nedenle direkt temastan kaçınılmalı, sulandırarak kullanılmalıdır.

Çocuklarda lugol kullanımı; gece yatarken karın bölgesine sürülerek uygulanabilmektedir. Sürülen lugol cit tarafından emilmektedir. Sabah uyandığında sürülen lügolün lekesi görüldüğünde vücudun iyot ihtiyacının karşılandığı anlaşılmaktadır ve tedaviye ara verilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR